Připojujeme se ke Dni protestů ČMKOS za lepší budoucnost ČR

Českomoravská konfederace odborových svazů ukončila 31. října stávkovou pohotovost a vyhlásila Den protestů ČMKOS „ZA LEPŠÍ BUDOUCNOST ČR“.

Toto jsou některé z hlavních důvodů pro Den protestů ČMKOS:

• zásadní zhoršení životní úrovně zaměstnanců a jejich rodin
  • kroky vlády v oblasti důchodů
  • neochota vlády snížit věk odchodu do důchodu pro náročné profese
  • zásadní hrozba zdražení energie
  • neakceptovatelný pokles reálných mezd a platů za posledních mnoho let
  • dopady konsolidačního balíčku, před kterými jsme varovali

Předseda ČMKOS dne 7. 11. 2023 v 15 hod. bude informovat prezidenta ČR Petra Pavla o důvodech kroků ČMKOS a požádá ho, o jeho reakci směřující k ochraně těch, na které dopadne nejvíce.
ČMKOS a její členské odborové svazy vyzývají senátory a senátorky, aby zvážili změnu konsolidačního balíčku, a zmírnili jeho zásadní negativní dopady na zaměstnance a jejich rodiny.

27. 11. 2023 se uskuteční celá řada protestů:

• pět odborových svazů prostřednictvím výstražné hodinové stávky (OS KOVO, OS DLV, ČMOS školství, Odborový svaz státních orgánů a organizací, Vysokoškolský odborový svaz)
  • mnoho forem vyjádření podpory stávkujícím, ale také nesouhlasu s postupem současné vlády